Pożyczki bez BIK dla osób zadłużonych

Osoby, które mają niespłacone zadłużenia widnieją w tzw. BIK, a także w wielu innych podobnych bazach danych jako osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej. Oznacza to dla takich osób tyle, że nie otrzymają pozytywnej odpowiedzi w staraniach o kredyt w tradycyjnym banku.

Baza dłużników to jednak nie wyrok

Tak naprawdę nie jest tak trudno dostać się do takiej bazy – wystarczą przejściowe kłopoty finansowe czy zwykłe niedbalstwo, by wpaść w kłopoty. Niestety gdy już do takiej bazy trafimy, to stajemy się niewiarygodnym klientem dla wielu instytucji finansowych. Na szczęście na rynku dostępne są obecnie pożyczki bez BIK, ale musimy liczyć się z faktem, że ich koszty będą zdecydowanie wyższe niż koszty zwykłych kredytów czy chwilówek. Po tego typu pożyczki możemy zgłosić się do punktów stacjonarnych albo pożyczyć pieniądze, wypełniając prosty wniosek online.

Pożyczki bez BIK – czy to się w ogóle opłaca?

Pożyczka bez BIK jest zdecydowanie droższa od tradycyjnej. Z czego to wynika? Wynika to przede wszystkim z faktu, że są pożyczkami dużo większego ryzyka, dlatego firmy pożyczające zabezpieczają się w ten sposób na wypadek braku spłaty. Niestety jeśli nasza historia kredytowa nie jest różowa, to taka pożyczka może być dla nas jedynym dostępnym rozwiązaniem. Powinniśmy zatem dokładnie zapoznać się z wszelkimi opłatami, jakie będą wiązały się z zaciągnięciem takiego zobowiązania, by potem nie zdziwić się wysokością kwoty do oddania. Wszystko jest dla ludzi, ale ważne, by do wszystkiego podchodzić rozsądnie.

Pożyczki bez BIK dla osób zadłużonych