Program do fakturowania

W wielu firmach niezbędne jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania. Jednym z takich jest program do wystawiania faktur, który niezwykle korzystnie sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie takich dokumentów wystawia się dość sporo.

Darmowy czy płatny?

Dzisiaj na rynku jest niezwykle wiele programów, które mają pomagać w błyskawicznym oraz pozbawionym błędów wystawianiu faktur. Do wyboru są bezpłatne programy a także sporo płatnych, wybór zależy w głównej mierze od zainteresowanego programami kupującego. Bezpłatne programy najczęściej mają dość ograniczone możliwości, dlatego też nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzają. Bywa, że firmy trudniące się wykonywaniem oprogramowania oferują możliwość rozszerzenia funkcjonalności programów bezpłatnych poprzez wykupienie opcji dodatkowych. Jednakże bardzo wiele przedsiębiorstw decyduje się od razu na komercyjne wersje oprogramowania do fakturowania, uznając że oferują one nie tylko więcej opcji, ale także mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również dostarczane na czas aktualizacje.

Oprogramowanie na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej oprogramowanie do wystawiania faktur wykonywane są na indywidualne zamówienie firm. W takiej sytuacji najczęściej istotnym aspektem jest to, by był on jak najlepiej zintegrowany z oprogramowaniem magazynowym oraz sprzedażowym danej firmy, co umożliwia bezproblemowe aktualizowanie stanu towarów w trakcie wystawiania dokumentu. Dzisiaj koszty związane z wykonaniem tego typu oprogramowania na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na rosnącą ilość firm, które się tym trudnią.

Jakie funkcje musi mieć program do fakturowania

Dobre oprogramowanie do fakturowania musi posiadać kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez problemów. W pierwszej kolejności powinien pamiętać dane kontrahentów, dla których wystawiane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić pola wyszukując klienta po numerze NIP, adresie lub nazwisku. Dobrze, jeżeli daje także możliwość podglądu wszystkich faktur wystawionych dla danego klienta. Obecnie także ważną funkcją jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie informacji, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w kwestii danych osobowych.

Źródło informacji – http://szybkafaktura.pl/blog/